YDS başvuruları ne zaman başlayacak? YDS hangi dilleri kapsıyor?

YDS/1 ve YDS/2 sınav ve başvuru tarihleri için bkz. Ek Tablo 1 . Normal başvuru tarihlerini kaçırırsanız, yaklaşık 10 gün sonra geç başvuruda bulunabilirsiniz. ÖSYM, geç başvuruları genellikle saat 10:00’dan itibaren kabul ediyor. Ancak başlangıç saatini bazen değiştirebiliyor. Lütfen not ediniz.

YDS’nin normal başvuru işlemleri hakkında bilgi için bkz. 2. YDS Başvuru İşlemleri . Geç başvuru işlemleri için bkz. 7. YDS Geç Başvuru İşlemleri ve Sınav Ücretinin Ödenmesi .

Lütfen dikkat 1: YDS’nin kapsadığı dillerin listesi, sınav tarihleri ve sınavların nasıl uygulanacağı hakkında ayrıntılı bilgi için bkz. https://bademci.com/yds-nedir-6/#YDShangidil .

Lütfen dikkat 2: YDS, aşağıda belirttiğimiz dilleri kapsamıyor.

Bulgarca, Farsça, İspanyolca, İtalyanca ve Yunanca.

Bu dillerin herhangi birinden sınava girmeniz gerekiyorsa…

1) Yılda bir kez sadece E-YDS sınav hakkınız olacaktır.
2) Adana, Ankara, İstanbul ya da İzmir’deki e-Sınav Merkezlerinden birini seçmek zorunda kalacaksınız. Çünkü başka illerde E-YDS sınavı yok. E-YDS sınav tarihlerini E-YDS Başvuruları dosyamızda bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat 3: YDS Sonbahar Dönemi Sınavı (YDS/2) sadece aşağıdaki dilleri kapsar. YDS/2’de bunların dışında başka bir dilden sınava giremezsiniz. Lütfen not ediniz.

Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça.

En yakın üçüncü YDS sınavı

ÖSYM’nin, yıl içinde üç YDS sınavı yapacağını sanmıyoruz. Bunun bir tek istisnası 2019 yılıdır. ÖSYM, o yılın aralık ayında sadece İngilizceden üçüncü bir YDS sınavı gerçekleştirmişti. Ancak önceki ve sonraki yıllarda sayı hep iki oldu.

www.bademci.com

 


Devamı 1 <-2-> 3 4 5 6 7 8 9 10 11