YDS / E-YDS / YÖKDİL

BAĞLAÇ SORULARI VE ÇÖZÜMLERİ

NEDİR, NE İŞE YARAR?

 

YDS / E-YDS / YÖKDİL Bağlaç Soruları ve Çözümleri dosyası, sınavlarda çıkan bazı bağlaç sorularının çözümünü içerir. Ortalama bir YDS / YÖKDİL adayı bağlaçlarda genellikle zayıftır ve desteğe ihtiyaç duyar. Ortalama üstü adaylar ise bu sorularda vakit kaybeder. Bu nedenle dosyamızı hazırlarken, farklı düzeylerdeki her iki aday grubunun da sadece bağlaçların ismini değil, özelliklerini de öğrenmesini ve soru çözüm becerisi kazanmasını amaçladık.

YDS / E-YDS / YÖKDİL Bağlaç Soruları ve Çözümleri dosyasında 4 adet bağlaç sorusu ve bunlara ait çözümleri bulacaksınız. Önceki YDS/YÖKDİL sınavlarında çıkmış olan bu 4 soru, 20 temel bağlacı sınamaktadır.

• Tahmin edersiniz ki, soruları çözümlerken bu bağlaçların üstlendikleri farklı görevlere ve benzer ya da zıt anlamlı başka bağlaçlara da değinmemiz gerekti. Böylece açıkladığımız bağlaç sayısı bir hayli arttı ve sonuçta bu kapsamlı dosya ortaya çıktı.

• Dosyayı incelediğinizde, hepi topu 4 soru için yapılan sayfalar dolusu açıklamanın gereksiz olduğunu ve böyle bir yöntemin size vakit kaybettireceğini düşünebilirsiniz. O halde sadece açıklamaların girişinde verilen “Kolay çözüm” bölümünü okuyun.

• Diyelim ki, sözümüze kulak verip “Kolay çözüm” bölümünü okudunuz. Okudunuz ama bir şeylerin yerli yerine oturmadığını ve yanlış seçeneklerin hatasını algılamakta zorlandığınızı fark ettiniz. Sosyal medyada gezinen bazı iddiaların aksine, bağlaçların pek de kolay bir konu olmadığını tekrar hatırladınız ve biraz cesaretiniz kırıldı…

• Eğer yukarıdaki açıklama sizi anlatıyorsa, acaba bağlaçları gözden geçirme vaktiniz gelmiş olabilir mi? Evet, dosyamız biraz uzunca. İlk bakışta kapsamı belki biraz gözünüzü korkutacak. Fakat şu “puan deposu” bağlaçların hatırına bunu denemeye değmez mi?

YDS / E-YDS / YÖKDİL Bağlaç Soruları ve Çözümleri dosyasını işte bu nedenle hazırladık. Birkaç satırlık soru çözümünün yeterli olmayacağını, İngiliz gramerinin temel bileşeni olan ve eksikliği can yakan bağlaçlarla, ileride tekrar tekrar karşılaşacağınızı dikkate aldık. Sadece YDS/YÖKDİL’i geçmek için değil, İngilizcenin işleyiş mekanizmasını gerçekten anlamak için de bu bağlaçlara ihtiyaç duyacağınızı hesaba kattık. Unutmayınız; jet çözümler bilene fayda sağlar, bilmeyene değil. İşte bu yüzden, sorularda sınanan bağlaçları didik didik ettik. İçerdiği özel yapılar nedeniyle ikinci soruya ayrı bir önem verdik. Ve soruları değil, bağlaçlar konusunu çözmeye çalıştık.

Hazırladığımız bu dosyanın, siz, YDS/YÖKDİL adaylarına faydalı olmasını dileriz.

www.bademci.com