YDS SIK SORULAN SORULAR

Biz milletçe belli özelliklere sahibizdir. Mesela, evimize bir cihaz aldığımızda kullanma kılavuzunu okumaktan pek hoşlanmayız. Düğmeleri karıştırıp kurcalar, cihazı öyle çalıştırırız. Naçar kalmadıkça kılavuzun kapağını bile açmayız. Kılavuza, ancak cihazda bir sorun çıkarsa bakarız. Tabii sadece sorunun açıklandığı bölüme. Fazlasına değil. Kılavuzda aradığımızı hemen bulamazsak, sinirleniriz. “Madem bunun kitabını basmışlar, neden içinde her şey yok?” deriz. İhtimal, aradığımız o bilgi kitabın içinde vardır. Ama bizde onu bulacak sabır yoktur. Bırakıveririz kitabı bir kenara. Pek sıkıntıya gelemeyiz.

Bunları neden mi yazıyoruz? Şunun için: Biz, bir YDS Sık Sorulan Sorular kılavuzu hazırladık. İlk iş, kılavuzun içine neler koyacağımızı belirledik. Yani önce aşağıdaki soruların cevabını bulmaya çalıştık.

YDS adayı sınavla ilgili neleri öğrenmek ister, neleri merak eder?
Aradığı cevapları ona en doğru ama en kısa yoldan nasıl verebiliriz?
Dosyanın içinde boğulmasın. Hedefine kestirmeden ulaşmasını nasıl sağlarız?
Hap gibi bir İÇİNDEKİLER bölümü hazırlasak, önce sorusunu orada arayıp bulsa?
İhtiyaç duyabileceği ek bilgileri de belirlesek?
Bir link ile onu, güvenilir bir kaynağın ek bilgilerine doğrudan yönlendirsek?

Uzun sözün kısası, kılavuzu, YDS adayının “sıkıntıya gelemeyeceğini” dikkate alarak hazırladık. İçinde YDS’yle ilgili belli başlı her sorunun cevabı olsun, eksik bir şey kalmasın istedik. Hem kendi dosyalarımızdan yararlandık hem de Google’da cevabı en sık aranan sorulardan. Kılavuzu 5 bölüme ayırdık. Sınavı toplam 75 alt başlıkta inceledik.

1. YDS Nedir?
2. YDS Başvuruları
3. YDS Teknikleri / YDS Taktikleri
4. YDS Çıkmış Sorular, YDS Alıştırmalar, YDS Kelimeler
5. YDS – YÖKDİL ve YDS – E-YDS FARKI

İlk iki başlık zaten dosya olarak sitenizde var” diyebilirsiniz. Ancak o iki dosya çok kapsamlı ve sadece “YDS Nedir, Nasıl Başvurulur?” sorularına cevap veriyor. YDS Sık Sorulan Sorular dosyası ise bunların cevaplarını kısa tutuyor. Eğer ek açıklamaya ihtiyaç olursa, YDS Nedir, Nasıl Başvurulur dosyalarının ilgili bölümüne doğrudan link veriyor. YDS Sık Sorulan Sorular’ın diğer başlıkları ise sınavın merak edilen her ayrıntısını, her özelliğini tek tek açıklıyor. Fakat tam sizin istediğiniz gibi! Sorularınızın cevaplarını kolay bulabiliyorsunuz. Açıklamalar ise hedefe yönelik ve kestirme. Faydalı olmasını dileriz.

www.bademci.com