YDS başvurum geçerli sayıldıktan sonra, adresime herhangi bir belge gönderilecek mi?

Hayır. Sınava gireceğiniz binayı/salonu gösteren YDS/1 veya YDS/2 Sınavına Giriş Belgenizi, ais.osym.gov.tr adresinden edinebilirsiniz. Sınavdan yaklaşık 10 gün önce ÖSYM, belgeleri bu adreste yayımlıyor. Belgenin sınav günü yanınızda olması gerek. Ancak belgeyi herhangi bir ÖSYM merkezinde ayrıca onaylatmaya çalışmayınız. Çünkü böyle bir işlem yapmıyorlar.

Önemli not: Sınava Giriş Belgenizi kaybettiniz. Üzülmeyin. ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaranız ve şifrenizi kullanarak tekrar çıktı alabilirsiniz.

YDS sınavına girerken yanımda neler olmalı / olmamalı?

1. YDS/1 ya da YDS/2 SINAVINA GİRİŞ BELGESİ sınava girerken yanınızda olmalıdır. Bu belgede fotoğrafınız, sınava gireceğiniz merkezin adresi ve salon numarası bilgileri bulunacaktır.

2. NÜFUS CÜZDANI VEYA PASAPORT: Sınava Giriş Belgesini yanınıza aldınız. Ama yetmiyor. T.C. Kimliğiniz veya geçerli (süresi henüz dolmamış) pasaportunuz da mutlaka yanınızda olsun.

Yorum ve öneri: ÖSYM Başvuru Merkezlerinde çekilen fotoğraflar, adayın kendisinden başka herkese benzemektedir. Ancak esas kimlik kartınız (nüfus cüzdanı ya da pasaport) yanınızda olacağı için korkmayınız! Çünkü bu kimlik kartlarında özelliklerinizi iyi yansıtan kaliteli fotoğraflarınız vardır. Salon görevlileri bu fotoğrafları esas alırlar.

3. SINAV SALONUNA ALINMASI YASAK OLAN/OLMAYAN EŞYALAR:

YASAK OLANLAR

Sınav binalarına aşağıdaki araç gereç ve eşyalarla girmemenizi öneririz.

Tablo 1: Sınav Binalarına Alınması Yasak Olan Eşyalar.

YASAK OLMAYANLAR

Sınav binalarına aşağıdaki araç gereç ve eşyalarla girmenize izin var.

Tablo 2: Sınav Binalarına Alınması Yasak Olmayan Eşyalar.

Not 1: Kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete sınava gireceğiniz salonda masanızın üzerinde olacaktır.

Not 2: Engelli adaylar kullanmak zorunda oldukları araç, alet ve cihazlarıyla sınav salonuna girebilir. Tabii raporlarında belirtilmek koşuluyla.

www.bademci.com

 


Devamı 1 2 3 4 5 6 7 8 9 <-10-> 11