4. YDS Çıkmış Sorular, YDS Alıştırmalar, YDS Kelimeler

YDS Çıkmış Sorular

YDS Çıkmış Sorular için bkz. ( https://www.osym.gov.tr/TR,15073/yds-cikmis-sorular.html ). Bu sınavlara ek olarak yakın zamanda biz de sitemize bazı YDS deneme sınavları ekleyeceğiz.
Soru tiplerine göre YDS Alıştırmalar için bkz. aşağıdaki iki dosya (tenses ve conjunctions). Diğer YDS soru tipleri için alıştırmalar sırasıyla sitemizdeki yerini alacak.
( https://bademci.com/yds-e-yds-yokdil-zaman-sorulari-cozumleri/ ).
( https://bademci.com/yds-e-yds-yokdil-baglac-sorulari-ve-cozumleri-nedir-ne-ise-yarar/ ).

YDS Kelimeleri

YDS Kelimeleri için bir sözlüğümüz, bir de YDS / YÖKDİL Kelime Ezberleme Teknikleri dosyamız var. Sözlüğümüz yayımlandığı yıldan beri yaklaşık 250.000 kez indirilmiştir. Güvenebilirsiniz.
( https://bademci.com/pdf/sozluk.pdf ).
( https://bademci.com/kelime-ezberleme-teknikleri-on-duyuru/ ).

YDS Ezberlenmesi Gereken Kelimeler / YDS Önemli Kelimeler
YDS Ezberlenmesi Gereken Önemli Kelimeler / YDS Eş Anlamlı Kelimeler
YDS Phrasal Verbs / YDS Çıkmış Sosyal / Sağlık / Fen Bilimleri Kelimeleri

Bugüne kadar yaklaşık 250.000 kez indirilmiş, kapsamı hayli geniş bir YDS Kelimeleri Sözlüğümüz var. ( https://bademci.com/pdf/sozluk.pdf ). Her adayın hazinesinde bulunması gereken temel kelimeleri bu sözlükte bulabilirsiniz. Hem de eş-zıt anlamlılarıyla birlikte. Sözlüğümüz; fen, sağlık ve sosyal bilimlerin sık çıkan kelimelerini de içerir. Sınavlarda evir-çevir sorulan phrasal verb’leri yine bu sözlükte bulabilirsiniz.

Önemli not: Sözlükte, ezberlenmesi gereken ve gerekmeyen kelimeleri farklı renkler kullanarak ayırdık. Yani işi kolaylaştırdık. Ayrıca bu kelimeleri, deneme sınavlarından yararlanarak nasıl kalıcı olarak ezberleyebileceğinizi sabırla açıkladık. Aşağıda YDS/YÖKDİL Kelime Ezberleme Teknikleri dosyamızdan bu konuyla ilgili iki link veriyoruz. YDS kelimeleri ezberinde size yarar sağlamasını dileriz.
( https://bademci.com/yds-yokdil-kelime-ezberleme-teknikleri/#ezbergereken ).
( https://bademci.com/yds-yokdil-kelime-ezberleme-teknikleri/#ke2bonus ).

YDS Kelime Soruları / YDS Vocabulary

YDS Kelimeleri ile ilgili alıştırmalar, yakın zamanda sitemizin YDS Çalışma Kaynakları bölümüne eklenecek.

YDS Örnek Sınav Soruları, Cevapları ve Kelimeleri

YDS Çıkmış Sorular için bkz. ( https://www.osym.gov.tr/TR,15073/yds-cikmis-sorular.html ). Belki içinde geçen yabancı kelimeler listelenmiş sınavlar çözmek ve vocabulary çalışması yapmak ilginizi çekebilir. Fakat önce bunun yöntemini öğrenmelisiniz. Bir göz atmak isterseniz, dosyanız hazır. KORKMAYINIZ! Dosyanın tamamını okumayacaksınız. Sizi doğrudan ilgili bölümlere yönlendireceğiz. Bu iş en fazla 15 dakikanızı alır. Sözlükçesi olan yani içindeki yabancı kelimeler listelenmiş ve tanımlanmış sınavlar ikinci linkte.

Birinci link: ( https://bademci.com/yds-yokdil-kelime-ezberleme-teknikleri/#keuyari ). Bu linkte ilgili bölüm: Hangi Kelimelerin Ezberlenmesi Gerektiği Konusunda Mutlaka Seçim Yapabilmelisiniz… 2) Ezberlenmesi Gereken Kelimeler
İkinci link: ( https://bademci.com/yds-yokdil-kelime-ezberleme-teknikleri/#ke2bonus ).

YDS Seviye Belirleme

Ortalama İngilizce bilgisine sahip bir adaysınız. YDS / E-YDS / YÖKDİL çalışmalarına başlamaya niyet ettiniz. Fakat önce genel İngilizce seviyenizi belirlemek istiyorsunuz. Amacınız, bu sınav üzerinden eksiklerinizi tespit etmek. Daha sonra yine bu soruların çözümleri üzerinden kısa bir genel tekrar yapmayı planlıyorsunuz. Son hedefiniz ise YDS sınavları. Kutlarız, doğrusu budur. (Kolları sıvayıp hemen bir YDS sınavının başına oturmak, yapılabilecek en büyük hatalardan biridir.) O halde, size, sorularını cevaplayıp çözümlerine çalışabileceğiniz bir YDS seviye tespit sınavı lazım. Bizde bir tane var: YDS / E-YDS / YÖKDİL Düzey Belirleme Sınavı. Burada, çözümleriyle birlikte 50 soruluk bir genel İngilizce seviye belirleme sınavı sizi bekliyor.
( https://bademci.com/yds-yokdil-duzey-belirleme-sinavi/ ).

YDS Zaman Uyumları / YDS Tense Soruları

İngilizce öğrenmeye çalışan her adayın mutlu sona ulaşamadığı bir belalı ders konusu vardır. Kimi aday bağlaçlarla hiç geçinemez. Kimisi sıfat cümlelerine takılır, kalır. Kimisi de paragraflarda patinaj çeker. Birçoğumuzun sıkıntısı ise kelimelerdir. Sürüyle yol/yöntem dener ama bugün ezberlediğimiz kelimeleri haftasına kalmaz unuturuz. Fakat kabul edelim; hepimizin ortak belalısı, “bitmeyen senfoni”si tense’ler yani zamanlar konusudur. İngilizce için aldığımız her nefeste, bu kurtuluşu olmayan gramer konusunu karşımızda buluruz. Zamanlar, YDS/YÖKDİL kurs programlarının da demirbaşıdır. Ne var ki, onca vakit ayrılmasına, üzerinde onca uğraşılmasına rağmen bir şeyler hep eksik, hep havada kalır. Bazen kurs biter, zamanlar bitmez…

Gelin, bu işe bir son verelim. Şu işin artık bir mantığını öğrenelim. İki tense birbiriyle hangi şartlar altında geçiniyor ya da neden geçinemiyor, iyice bir anlayalım. Hem doğrudan tense sorularını kaçırmayalım… Hem de tense bilgisini dolaylı yoldan sınayan diğer soru türlerinde tuzaklara düşmeyelim… YDS / E-YDS / YÖKDİL Zaman Soruları ve Çözümleri dosyasını işte bu amaçla hazırladık. Yararlı olmasını dileriz.
( https://bademci.com/yds-e-yds-yokdil-zaman-sorulari-cozumleri/ ).


Devamı 1 2 3 4 5 6 7 8 9 <-10-> 11 12