YDS Çözüm Teknikleri / YDS Test Teknikleri / YDS Tüyoları / YDS İpuçları

YDS’deki her soru tipinin ayrı bir çözüm tekniği var. Bu nedenle YDS Çözüm Teknikleri / YDS Test Teknikleri / YDS İpuçlarına tek bir konu gözüyle bakmayınız. bademci.com’da şimdilik sınavın iki ana puan deposu olan zamanlar ve bağlaçlar dosyalarını yayımladık. Bu iki soru tipine has çözüm ve test tekniklerini içeren dosyalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

( https://bademci.com/yds-e-yds-yokdil-zaman-sorulari-cozumleri/ ).
( https://bademci.com/yds-e-yds-yokdil-baglac-sorulari-ve-cozumleri-nedir-ne-ise-yarar/ ).

YDS / YÖKDİL Grameri Nasıl Çalışılır adını verdiğimiz bir dosya daha var. YDS / YÖKDİL çözümlü gramer sorularına ve bazı önemli gramer açıklamalarına bu dosyadan da ulaşabilirsiniz.
( https://bademci.com/yds-yokdil-grameri-nasil-calisilir-2/#gsoru ).

Size bir de YDS/YÖKDİL Konuları adlı dosyamızı önerebiliriz. Burada da bol miktarda, kelime, gramer, cümle tamamlama soru çözümü var. ( https://bademci.com/yds-yokdil-cozum-teknikleri/ ).

Diğer soru tiplerindeki YDS çözüm ve test tekniklerini ve ipuçlarını sırasıyla sitemizde yayımlayacağız. Eğer temeliniz zayıfsa, önce YDS / E-YDS / YÖKDİL Düzey Belirleme Sınavı’ndan başlayabilirsiniz. Genel bir tekrar yaptıktan sonra YDS denemelerine geçmek daha akılcı bir yaklaşım olmaz mı?
( https://bademci.com/yds-yokdil-duzey-belirleme-sinavi/ ).

Önemli not 1: https://bademci.com/sinav-stratejisi/#sorularinyanitlanmasi linkinde YDS Test Teknikleri hakkında özet bilgiler bulabilirsiniz.

Önemli not 2: https://bademci.com/hangi-yds-kursu/#bolum2 linkine gidiniz. Burada, 2. Bir Çoktan Seçmeli Sınav Olarak YDS/E-YDS/YÖKDİL Hazırlık Eğitimi bölümü karşınıza çıkacak. Bu bölümde, a) Çalışma Stratejisi Eğitimi ve b) Sınav Stratejisi Eğitimi alt başlıklarını inceleyiniz. Bu alt başlıklarda, YDS genel soru çözüm teknikleri ve ipuçları açısından değerli bilgiler bulacaksınız.

YDS Kelime Ezberleme Teknikleri

Birbirinden bağımsız olarak ezberlemeye çalıştığınız kelimeleri sevk ve idare edemezsiniz. Çalışmanızın üzerinden daha bir hafta geçmeden bin zahmetle ezberlediğiniz kelimelerin yarıya yakını gider. Ve ay bitmeden kalanların da çoğunu unuttuğunuzu, deyim yerindeyse ‘sermayeyi kediye yüklediğinizi’ görürsünüz. Boşuna çalıştığınız hissine kapılır, heyecanınızı kaybedersiniz. Lütfen kaybetmeyin! Çünkü yaşadığınız sıkıntı, çabanızın yetersizliğinden değil, kelimeleri ‘emriniz’ altında tutamıyor oluşunuzdan kaynaklanıyor. Önce kelime ezberlemek, daha doğrusu öğrenmek için neden heyecan duymanız gerektiğini öğrenin. Daha sonra bu heyecanı nasıl koruyacağınıza dair uyarıları dikkate alın. Kelimeleri; akla yatkın, uygulanabilir önerilerden yararlanarak öğrenin ( https://bademci.com/kelime-ezberleme-teknikleri-on-duyuru/ ).

YDS Okuma – Anlama Sorularında Teknik / YDS Reading Comprehension
YDS Paragrafları / YDS Paragraf Çözüm

Okuma-anlama soruları birçoğumuzun korkulu rüyası. Bu bölümde soru sayısı ve tipi çok fazla (80 soruda 38 soru = %47.5) (Soru tipleri: paragraflar, karşılıklı konuşma, uymayanı at, en yakın İngilizce karşılık ve paragraf tamamlama). Buradan kaynaklanan bir açığı başka bölümlerde telafi etmek çok zor. Sınavdaki bütün yabancı kelimeleri ezberlemek ve konu çeşitliliği nedeniyle her yazılanı anlayabilmek de mümkün değil. O halde, bu sorulara başka bir şekilde yaklaşmak gerek. Ve bu yaklaşımın da test usulü sınavlarda fayda sağlaması gerek. Çoktan seçmeli sorularda marifet doğru cevabı bulmak değil, yanlışları ayıklayabilmektir. Akılcı davranır ve yanlış cevap hazırlama tekniklerini öğrenirseniz, bir kere zahmet çekersiniz. Kısa süre sonra da okuma-anlama sorularında görüşünüzü engelleyen sislerin dağılmaya başladığını keyifle izlersiniz.
Kaynak: ( https://bademci.com/yds-kurslari-icin-program-onerisi/#ydsparagraf ).

Not: Konuyla ilgili örnek sorular ve çözüm teknikleri yakın zamanda sitemize eklenecektir.

YDS Sınav Teknikleri

Bkz. yukarıda YDS Çözüm Teknikleri / YDS Test Teknikleri / YDS Tüyoları / YDS İpuçları


Devamı 1 2 3 4 5 6 7 8 <-9-> 10 11 12