ÖNSÖZ VE HAKKIMIZDA
YDS SINAVINI BAŞARMAK SİZİN İÇİN ÖNEM TAŞIYORSA…

Sınavlar yaşantımızın bir parçası oldu. Sınavsız bir günümüz yok. Gazetelerin okuyucu sütunlarında ve sosyal medyada, “Sınavlar bilgiyi tam ölçüyor…”, “Hayır, ölçemiyor…” tartışmaları sürüp giderken başarılı olanlar yollarına devam ediyor. Tıpkı YDS sınavında olduğu gibi. Geride kalan adaylar kendilerine daha önce yeterli bir yabancı dil eğitimi verilmemiş olduğunu savunadursunlar, zaman akıp geçiyor.

Çareniz yok; gelecekle ilgili planlarınızı gerçekleştirmek, sıranın bir adım önünde olabilmek için YDS engelini aşmak zorundasınız. Bunu yapabileceğinize inanıyorsanız hiç durmayın; çünkü insanlar sizi yapabileceğinize inandığınız işlerle değil, yaptıklarınızla değerlendirirler. Bu nedenle bir an önce kaynaklarınızı seçin ve çalışmaya başlayın. Biz de, sizi bekleyen tehlikeler konusunda dostça birkaç öneride bulunalım:

1. Adayların birçoğu sınavdaki soru türlerine ait ağırlıkları bilmiyor ve sürelerini iyi kullanamıyor.

2. Her sınav döneminde ağırlıklarını belli bir noktaya veriyor ve geçen zaman içinde eski bilgilerini unutabiliyorlar.

3. Neyi, nasıl ve ne kadar çalışacaklarını tayin edemiyor ve sistematik bir çalışma programı uygulamakta zorlanıyorlar. Sistem oturmayınca çalıştıklarından da verim alamıyorlar.

4. Çoktan seçmeli bir sınavın kendine özgü bir stratejisi olabileceğini kabul etmek istemiyor ve YDS’ye, klasik yazılı sınavlara hazırlanır gibi (notları okuyarak ve gramer kurallarını ezberleyerek) hazırlanabileceklerini zannediyorlar.

5. Bu ve başka birçok nedenden ötürü adaylar; zaten öğrendikleri yapıları, gramer kurallarını vs. tekrar tekrar çalışmak zorunda kalıyor ve eksiklerini asla tam olarak gideremiyorlar. Sonuçta değerli zamanlarını yitiriyorlar.

Bu hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Zorlandığınız, bir rehbere şiddetle ihtiyaç duyduğunuz anlar tabii ki olacak. bademci.com işte o zaman yanınızda olacak. bademci.com, ÜDS/KPDS ve YDS hazırlığında 30 yılık tecrübesi ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan uzman kadrosuyla sadece YDS sorununun çözümüne odaklanmıştır. YDS sınavını başarmak sizin için önem taşıyorsa, bu sitenin dosyalarını dikkatle inceleyiniz ve YDS ile ilgili uyarılarına kulak veriniz.

bademci.com