BUTİK
ONLINE YDS KURSU

İNGİLİZCE

(Online, Real-time)
30 Ocak – 5 Nisan
Pazartesi ve Çarşamba
20:00 – 22:30
Toplam ders saati: 50

Önemli notlar:

1. YDS Online Kursumuz; yalnızca orta düzey sonrası (upper-intermediate) İngilizce bilgisine sahip, sınavda 80 ve üstü not almayı hedefleyen YDS adaylarına açıktır.

2. İngilizce düzeyinizi tam olarak bilmiyorsanız, aşağıdaki linkte bulacağınız Düzey Belirleme Sınavı’nı yapabilirsiniz. Vaktiniz yoksa, bizimle doğrudan iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz.

https://bademci.com/yds-yokdil-duzey-belirleme-sinavi/

3. İletişim Bilgilerimiz:

a) Bilgi almak için aşağıdaki telefon numaralarından bizi doğrudan arayabilir ve/veya WhatsApp mesajı gönderebilirsiniz:

0543 351 51 51 (Vodafone)
0506 391 91 91 (Türktelekom)

b) Mail yoluyla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

İletişim Formu

Programın Süresi ve Ücret Bilgisi

Programın süresi: 50 ders saati.

Önemli not: Bu kursta, gramer konularını ayrı başlıklar halinde (tense’ler, if’li cümleler vs.) öğretmiyoruz. Doğrudan YDS/YÖKDİL sınavlarında çıkan gramer soruları üzerinde çalışıyoruz. Sorunun çözümünü sağlayacak püf noktalarını gösterip bir tür hızlı tekrar çalışması yapıyoruz.

Ücret bilgisi: Butik YDS grubunun toplam kontenjanı 12 kişidir. Kişi başı bir ders saati ücreti ise 30 TL’dir. Kelime dersleri ücretsizdir. Geç başvuruda bulunan adaylardan sadece kalan derslerin ücreti tahsil edilir.

Önemli not: Canlı derslere katılamayan ya da tekrar yapmak isteyen adaylar, dersleri kayıttan izleyebilmektedir.

Programın Kapsamı

1) YDS Kelime Çalışması

YDS Kelime Çalışması’nın birincil amacı; 80 ve üstü not almayı hedefleyen adaylara, soruların doğrudan çözümünü sağlayacak ya da kolaylaştıracak kelimeleri öğretmektir. Kelime dersleri, ezbere başvurmadan kelime öğretmeyi amaçlar ve bunların akılda kalmasını kolaylaştıracak alıştırmalar içerir.

2) YDS Gramer Çalışması

YDS sınavlarının istisnasız iki temel bileşeni vardır: Zamanlar ve Bağlaçlar. YDS’de 60 barajını aşmışsanız, zamanlarda pek soru kaçırmazsınız. Fakat bağlaçlarda saat genellikle ters yönde çalışır. Soru cümlesini anlamanıza ve seçeneklerde verilen bağlaçların Türkçe karşılığını bilmenize rağmen doğru cevabı bulamayabilirsiniz. Bir ihtimal, bağlaçları anlamlarına göre çözmeye çalışıyorsunuzdur. İkinci ihtimal, aşağıdaki bilgiler sizde mevcut değildir.

Birleşik cümlenin yapısı.

Bağlacın özellikleri + cümle içindeki konumu.

Bağlacın izin verdiği tense uyumu.

Bağlaç sorusu çözerken bu bilgiler altın kıymetindedir. Belli bir bağlacı, diğerlerinden bu bilgiler sayesinde ayırır ve doğru cevap olarak işaretlersiniz. Bu nedenle, online programın gramer bölümünde ağırlık bağlaçlardadır.

3) Paragraf ve Diğer Okuma-Anlama Türü Soru Çalışmaları

YDS sınavlarının %25’i paragraf sorularından oluşur. 70’leri aşamayan adayların esas sorunu paragraflardır. Bu nedenle, hızlandırılmış butik kursumuzun önemli bir bölümünü paragraf sorularına ve bunların çözüm tekniklerine ayırdık. Bu çalışmada;

Uzun ya da kısa, bir YDS paragrafının nasıl bölümlere ayrılacağı,

İçindeki gereksiz teknik ve bilimsel açıklamalar yok sayılarak nasıl sadeleştirileceği,

Ve paragrafta yer alan hangi önemli kelime ve bağlaçların nasıl puana dönüştürüleceği öğretilir.

Unutmayınız! Paragrafı ne kadar iyi parçalayabilirseniz (analiz), seçeneklerde doğru cevaba (senteze) o kadar kolay ulaşırsınız.

Not: Diğer okuma-anlama sorularına (karşılıklı konuşma, paragraf tamamlama vs.) sınavdaki ağırlıkları oranında yer veriyor ve bunların pratik çözüm tekniklerini öğretiyoruz.

4) Programda İzlenecek Yöntem ve Sınav Stratejisi Eğitimi

Çoktan seçmeli sınavları sadece bilgi biriktirerek başaramazsınız. Zahmetle topladığınız bilgiyi sınavda nasıl kullanmanız gerektiğini de öğrenmelisiniz. Aksi takdirde, sınav esnasında bilginizi çarçur eder, puana dönüştüremezsiniz. Butik online kursumuz sizi, soruların içine gizlenmiş tuzaklarla karşılaştırır. Bunları zamanında fark etmenizi ve önlem almanızı sağlar. Butik online kurs, size sil-baştan İngilizce öğretmez. Bunun yerine, düşmediğiniz her bir tuzağın size puan olarak geri döneceğini gösterir. Sizi buna ikna eder. Var olan bilginizle çok daha az hata yapmanızı, çok daha fazla doğru cevap yakalamanızı sağlar.

www.bademci.com